BIOGRAPHY

20. září 2014 v 22:11 |  BIOGRAPHY

Milena Markovna "Mila" Kunis je americká herečka ukrajinského původu.
V roce 2010 obdržela cenu Marcella Mastroianniho za nejlepšího mladého herce nebo herečku na Benátském mezinárodním filmovém festivalu za roli baletky Lily ve filmu Černá labuť. Za tutéž roli byla také nominována na Zlatý glóbus a cenu Screen Actors Guild Award v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli.

Narodila se v Černivci v bývalém SSSR. Její matka Elvira je učitelka fyziky a manažerka lékárny a její otec Mark je strojní inženýr a taxikář. Má staršího bratra Michaela. Její rodina se v roce 1991, když jí bylo sedm let, přestěhovala do Los Angeles v Kalifornii. Mila je ukrajinská židovka a prohlásila, že antisemitismus v Sovětském svazu byl jeden z důvodů, proč se s rodinou přestěhovali do USA a také, že ji rodiče "vychovali židovské víře jak jen mohli", ačkoli bylo i toto náboženství v Sovětském svazu potlačováno. Už druhý den v Los Angeles ji rodiče zapsali do základní školy Rosewood, přestože neuměla ani slovo anglicky. "Byla jsem úplně mimo", říká. "Nepamatuji si vůbec druhý ročník. Podle toho co mi moje matka a babička říkala, jsem pokaždé přišla domů ze školy a plakala." Dodává: "Nechápala jsem mistní kultůru. Nerozuměla jsem lidem ani jazyku. Moje první věta v přijímací eseji na vysokou školu byla 'Představte si, že v sedmi letech oslepnete a ohluchnete.' Tak nějak jsem se cítila po přestěhování do Ameriky."

V Los Angeles navštěvovala střední školu Huberta Howe Bancrofta. Z větší části se učila se soukromým učitelem při natáčení seriálu Zlatá sedmdesátá. Když nenatáčela, navštěvovala střední školu ve Fairfaxu, kterou absolvovala v roce 2001. Krátce studovala Kalifornskou univerzitu a univerzitu Loyola Marymount v Los Angeles.

V roce 1998 byla obsazena jako Jackie Burkhart v sitcomu televizni spolecnosti FOX, Zlatá sedmdesátá. Každému, kdo se přihlásil na konkurz, muselo být nejméně 18 let; jí bylo v té době 14, u konkurzu řekla, že ji bude 18, ale neřekla kdy. Ačkoli se na její skuteční věk nakonec přišlo, producenti se rozhodli, že ji roli nechají, protože ji nejlépe seděla. Seriál měl osm sérií.

V roce 1999 nahradila Lacey Chabertovou v roli Meg Griffinové v animovaném sitcomu Griffinovi Setha MacFarlana. Roli získala po konkurzu a mírném přepsání postavy, z části kvůli jejímu výkonu v seriálu Zlatá sedmdesátá. MacFarlane si ji po prvním konkurzu zavolal zpět a řekl ji, ať mluví pomaleji a ať přijde příště. Když už to měla pod kontrolou, tak ji MacFarlane do seriálu přijal. Za tuto roli vyhrála v roce 2007 cenu Annie Award v kategorii hlasy animovaných postavicek v americké televizní produkci. Také Meg namluvila ve videohře k seriálu s názvem Family Guy Video Game!. Svojí postavu popsala jako "obětní beránek".

Společně s Natalií Portmanovou hrály soupeřící baletky ve filmu Darrena Aronofskeho, Černá labuť. Obsadili ji po roli v Kopačkách a na doporučení Natalie Portmanové, prošla tréninkem, který zahrnoval aerobic, stravu 1200 kcal denně (v rozhovoru uvedla, že během natáčení zhubla 9 kilogramů) a čtyři hodiny baletu denně sedm dní v týdnu. Během natáčení také byla několikrát zraněna včetně poškozeného vazu a vykloubeného ramene. Film Černá labuť získal uznání u kritiky a byl nominován na pět Oscarů, včetně kategorie nejlepší film. Tento film se stal jejím finančně nejúspěšnějším; její první film, který vydělal přes sto milionů amerických dolarů (106, 9 milionů dolarů) v USA a Kanadě a celosvětově film vydělal přes 328 milionů. Recenze její role byly pozitivní. Za tuto roli získala nominace na Zlatý glóbus a Screen Actors Guild Award za nejlepší herečku ve vedlejší roli. Na 37. ročníku Saturn Awards byla také oceněna cenou za nejlepší herečku ve vedlejší roli.

Spolu s Justinem Timberlakem byla obsazena do romantické komedie Kamarád taky rád, která se natáčela od července do září 2010 v New Yorku a Los Angeles. Režisér filmu, Will Gluck řekl, že když psal příběh tak myslel na Timberlaka a Kunis. "Byly dvojice herců, s kterými jsem chtěl pracovat, tak jsem to napsal pro Justina Timberlaka a Milu Kunis. Chtěl jsem to udělat víc jako film pro dospělé o sexu a také o vztazích." Film získal většinou pozitivní recenze a kritici pochválili chemii mezi Kunis a Timberlakem. Manohla Dargis z New York Times napsala, že "Rychle dokázala, že ma nadani, který udržuje tradiční romantickou komedii" a "její energie je tak osvěžující a expanzivní a její přítomnost tak živá, že vyplní celou obrazovku."

Její další film má název Méďa. V hlavní roli Mark Wahlberg a spoluautorem a režisérem filmu je autor Griffinů Seth MacFarlane. Na tento film naváže filmem od Walt Disney Pictures, Oz: The Great Powerful, kde bude hrát roli Theodory, nejmladší ze tří čarodějnic.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama